KEPÇE KULAK SORUNU

blog yazısı ekle !

KEPÇE KULAK SORUNU

5 duyu organından şekli en kolay bozulabilen organ kulaklardır. Bu sorun çocuklar arasında bir alay konusu olmakta ve kişinin kendine olan özgüvenini kaybetmesine neden olacaktır. Ayrıca kepçe kulak çocuk ya da yetişkin insanlar da kulakları gizleme çabası da görülür. Bu sorunun tedavisinde en uygun yaş çocukluk yılları olmakla birlikte bu yıllarda hem kişi hem de ebevynler tarafından önemsenmez. Her yaşta uygulanacak bu tedavinin nedenlerine bakılacak olursa gelişmeyen ya da az gelişmiş kıvrımların kepçelik için sebebiyet verdiği görülür. Kalıtsal olarak anne babadan gelebildiği gibi beslenmeden de kaynaklanabilen bir sorundur. Kalıtsal kepçe kulaklık sorunu oluşmaması engellenemez bir durum iken, beslenmeden kaynaklı kepçe kulak sorunu zaman içerisinde bu sorun kendiliğinden de ortadan kalkabilir.Özel Elos Lazer Polikliniği

Kızılay

devamını oku... Adres: Ziya Gökalp Caddesi 12/4 Kızılay-Ankara


Kepçe kulak sorunu tedavisinde iki estetik çözüm vardır. Birincisi ameliyatsız iple kepçe kulak estetiği ve kepçe kulak ameliyatıdır. İki yöntemde kepçe kulak sorunundan kurtulmada bir çözümdür. Açıklanacak olursa:

İple kepçe kulak estetiği: kepçe kulak sorununda çözüm yöntemlerinden biridir. Bu yöntem ile estetik bir şekilde kulak yapısı istenildiği şekle sokulabilmektedir. Yapılması gerekenlere bakıldığında kulak arkası uyuşturulup, kulak içine ip yerleştirerek istenilen kulak yapısına ulaşmasını sağlamaktır. Ankara gibi birçok büyük şehirde uzman estetik cerrahlar tarafından bu tedavi uygulanır. Ayrıca Ankara güzellik salonu gibi kaliteli bir salonda da bu hizmetten yararlanmak mümkündür. Ankara güzellik uzmanı profesyonelliğin yanında güvenilir hizmeti ile kepçe kulak sorununu çözmekte sizlere yardımcı olacaklardır.

Kepçe kulağı ameliyatı: kepçe kulak problemi yaşayan kişinin düşünceleri de alınarak local anestezi yapılır. Yaklaşık 1,5 saat süren operasyonda hiçbir sorun yaşanmadan çıkartılıp üç gün sargı içerisinde kalır. Operasyondan sonra bir süre ağrı hissedilebilir. Parol gibi ağrı kesici yardımı ile ağrının şiddeti azaltılabilir. Sargı çıktıktan sonra kulak ya da kulaklar banyo edilir. İstenmeyen bir şey olsa da ameliyat izleri gözle görülebilir ölçüdedir. Bir süre sonra izler kendiliğinden geçer, asla dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. Tek yapılması gereken kulaklara bu süre zarfından itina ile bakılmalı ve korunmalıdır. 1 ay sonra kulaklarda ki kıkırdak kaynamış olur ve sorunsuz şekilde kurtulmuş olunur.

Her iki yöntemde kesin başarı sağlamakla birlikte ilk yöntem daha çok tercih edilir. Nedeni sonrasında ağrı çekilmemesi ve ameliyat olma sorunu yaşanmamasıdır. Ancak ameliyatlı yöntem ile de bir süre içerisinde hem ağrılardan hem de kepçe kulaklardan kurtulmak mümkündür.