KUSURSUZ BACAKLAR İÇİN BACAK ESTETİĞİ

blog yazısı ekle !

KUSURSUZ BACAKLAR İÇİN BACAK ESTETİĞİ

Bayanlar için bacak estetiği çok önemlidir. Bacaklarında şekil bozukluğu yaşayan pek çok bayan bulunmaktadır. Bir bayanın bacakları problemli ise bayanlar öz güven eksikliği yaşarlar ve bacaklarını açıkta bırakacak şort, mini etek, tayt gibi kıyafetleri tercih etmekten kaçınırlar.
Bayanların bacaklarındaki bozuklukların nedenleri nelerdir?

- Kalıtsal nedenler

- Düzensiz ve dengesiz beslenme

- Fiziksel nedenler ve hastalıklar

- C vitamini eksikliğinden kaynaklanan sorunlar

- D vitamini eksikliğinden kaynaklanan sorunlar

- Yapılan sporların gelişim sırasında olmasıBacak estetiği için yapılan bazı işlemler şunlardır:

- İnce, çarpık ve parantez bacak düzeltme işlemleri yağ transferi ve implant ile yapılır.

- Kalın bacaklara sahip olan kişilerin bacaklarının inceltilmesi işlemi

- Yağ transferi ve liposculptura ile denge işlemleri

- Vücudun ayak ve diz bölgelerinde kalınlaştırma ya da inceltme işlemi

Ankara, İstanbul gibi birçok ilde bacak estetiği için bu yöntemler kullanılmaktadır.

İmplant yöntemi

Genelde işlem sırasında lokal anestezi kullanılmaktadır. Fakat Hassas davrananlar için genel anestezi kullanılır. Yumuşak doku silikon protezler ile şekil verme ve düzeltme işlemi uygulanmaktadır. Kasların üzerine diz arasındaki kıvrımlar yerleştirilir. Yerleştirilen silikonların adedi ve büyüklüğü düzeltme ve şekil verme işlemine göre değişebilir.

Yapılan işlemin bir faydasının sağlanması için 2 hafta boyunca komresyon çorap giyilmelidir. Ayrıca işlem uygulanan kişi 2 hafta boyunca kaslarının gevşemesi için topuklu terlik giymelidir.

Yağ transfer işlemi

Küçük şekillendirmelerde kullanılan kişinin kendi yağ dokusundan yağ transferi yapılarak yapılan bir işlemdir. Kişi işlemden sonra etkili sonuç almak için 15 gün boyunca kompresyon çorabı ve topuklu terlik giymelidir. Ankara güzellik salonu sahibi bir bayan bu yöntem ile arzu ettiği bacaklara sahip olmuştur.

Yağ transferi ve liposculptura ile denge işlemleri

Kişinin vücudunun bazı bölümlerinde fazla bulunan yağ dokusunun diğer bir bölgeye aktarılması işlemidir. Örneğin çarpık bacak sorunu yaşayan kişilerin dizinin içinden alınan dokunun dişinin dışına doldurulması.

Raşitizm hastalığı

D vitamini eksikliğinden çocuk ve bebeklerde görülen bir kemik hastalığıdır. Bu hastalık nedeniyle bacaklarda şekil bozukluğu meydana gelmektedir. Küçük yaşlarda tedavisi yapıldığı takdirde herhangi bir kalıcı etkisi yoktur. Aksi takdirde ilerki yaşlarda kalıcı hasarlar meydana gelmektedir. Uykusuzluk, ishal, kabızlık, ten renginde solgunluk gibi belirtileri vardır. D vitamini desteği ve güneş ışını almak hastalıktan korumaktadır.

Superdry

Superdry yöntemi yetişkinler için yağ alımı yapılarak bacaklardaki şekil bozuklukları giderilmektedir. Detaylı olarak yapılan bir yöntem olup damar hastalığı olan kişiler için tavsiye edilmektedir. Operasyon 60 ile 90 dk. Arasında değişmektedir. Operasyondan sonra eve gidebilir fakat 90 gün spor yapmamalısınız. Ankara güzellik uzmanı olan pek çok kişi bu yöntemle bayanların istedikleri bacaklara sahip olacaklarını dile getirmektedirler.