Ankara Botoks

Botoks Ankara Poliklinikleri

BOTOKS

Botoks; clostridium botulinum aslı bir bakterinin sinir – kas dokusunun birleştiği bölgede etkisini göstermektedir. Aslında Amerika ve Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede oldukça yaygın olarak uygulanan botoks işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ülkemizde de Ankara ve İstanbul başta olmak üzere oldukça yaygın olan botoks işlemi artık hemen hemen tüm Türkiye'ye yayılmış durumdadır. Yani oldukça rağbet gören bir işlem olması sebebiyle bu konu su istimale de oldukça açık durumdadır. İşte tam bu nokta da belirtmemiz gereke...
devamı...

Poliklinik Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Botoks

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Botoks Ankara Poliklinikleri

BOTOKS

Botoks; clostridium botulinum aslı bir bakterinin sinir – kas dokusunun birleştiği bölgede etkisini göstermektedir. Aslında Amerika ve Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede oldukça yaygın olarak uygulanan botoks işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ülkemizde de Ankara ve İstanbul başta olmak üzere oldukça yaygın olan botoks işlemi artık hemen hemen tüm Türkiye'ye yayılmış durumdadır. Yani oldukça rağbet gören bir işlem olması sebebiyle bu konu su istimale de oldukça açık durumdadır. İşte tam bu nokta da belirtmemiz gereken en önemli nokta bu işlem kas ve sinir dokularını ilgilendirdiği için herhangi birinin yapması sağlık açısından oldukça büyük riskler içeriyor. Bu nedenle poliklinikler insanlara botoks hizmeti sunarken operasyon sırasında ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için bütün tedbirler alınmıştır.

Botoks hakkında kısaca genle olarak ne olduğunu ve en uygun operasyon gerçekleştiren mekânlardan bahsettik. Şimdi ise botoks yaptırmak isteyip fakat çekimser davranan ya da aklında bazı soru işaretleri bulunan kişilerin akıllarında ki sorulara bir nebze de olsa açıklık getireceğiz.

Öncelikle botoks hangi bölgelere neden uygulanır?

Botoks en çok yüz bölgesi için uygulanan bir operasyondur. Bu yöntemde kaşlardaki, gözaltındaki ve çevresindeki, alın bölgesindeki ve iki kaş arasında ki kasların felç edilmesi yöntemiyle yani kasların durdurulması yöntemiyle gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra el, ayak ve koltukaltı gibi bölgeler de de uygulanan bir yöntemdir.

Uygulanma sebebi ise yaşın ilerlemesinden dolayı yüz bölgesinde sarkmaların durdurulması ve gerdirilmesini sağlar. Ayrıca eller ve ayaklarda cildin gerilmesini sağladığı gibi koltukaltı bölgesinde aşırı terleme tedavisi olarak ta kullanılmaktadır. Ter bezlerine giden sinirlerin felç edilmesiyle terleme oranı oldukça azaltılabilir.

Botoks yaptırmak isteyenlerin akıllarında ki bir diğer soru ise yüzde ki ifadelerin ve mimiklerin kaybolması yönündedir. Bu konuda yetkililerin açıklamasına göre botoks kesinlikle yüz ifadelerini, mimikleri değiştirmediği gibi yüz ifadesini de değiştirmemektedir. Ayrıca ağrılara da sebep olamamaktadır. Yüzünüzde bir maske varmış gibi bir his te oluşturmaz.

Kısaca sizler için botoks konusunda en çok merak edilen soruları ve cevaplarını araştırdık. Sizler de aklınızda oluşan sorular için en yakın polikliniklere danışarak botoks hakkında çok daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.