Ankara Dolgu

Dolgu Ankara Poliklinikleri

DOLGU

Dolgu; belirli bir yaştan sonra zaman içerisinde yıpranan hatta yaşlılık belirtileri olan çizgilerin giderilmesi için iğneler yardımı ile cilde maddeler eklenmesi sonucunda cildin gençleşip canlanarak yeniden hayat bulması işlemidir şeklinde tanımlanabilir.

Dolgu genellikle yüz bölgesinde bulunan kırışıklıkların yoğun olduğu alın bölesinde, kaşlar arasında, dudak çevresinde, yanaklardaki elmacık kemiklerinin belirginleşmesini, dudakların hacmini artırmak için uygulanan alanlardır. Ciltte kullanılan dolgu maddesi son yıllarda en etkili v...
devamı...

Poliklinik Ara

Arama Sonuçları

VIP+ Dolgu

toplam 1 sonuç bulundu.
1 - 1 arası gösteriliyor.
Dolgu Ankara Poliklinikleri

DOLGU

Dolgu; belirli bir yaştan sonra zaman içerisinde yıpranan hatta yaşlılık belirtileri olan çizgilerin giderilmesi için iğneler yardımı ile cilde maddeler eklenmesi sonucunda cildin gençleşip canlanarak yeniden hayat bulması işlemidir şeklinde tanımlanabilir.

Dolgu genellikle yüz bölgesinde bulunan kırışıklıkların yoğun olduğu alın bölesinde, kaşlar arasında, dudak çevresinde, yanaklardaki elmacık kemiklerinin belirginleşmesini, dudakların hacmini artırmak için uygulanan alanlardır. Ciltte kullanılan dolgu maddesi son yıllarda en etkili ve en tercih edileni hyalüronik asittir. Ciltte var olan ve su tutulumu sağlar hyalüronik asit. Yapılan uygulamalar göstermektedir ki müşterilerin olumlu geri dönüşleri sonucunda tercih listelerinde ilk sıralarda yer almaktadır. Dolgu da kullanılan maddelerin insan sağlığına uygun olan, sonradan problem oluşturacak nitelikteki maddelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

Dolgu Poliklinikler de dolgu konusunda uzman olan estetik- plastik cerrahlar ve dermatologlar tarafından büyük titizlik ve hassasiyet ile yapılmalıdır. Poliklinikler de gerekli hijyen ve temizlikte olmalıdır. Çünkü uygulamalar sırasında mikropların tehdit oluşturabileceği unutulmamalıdır. Poliklinikler sık sık havalandırılmalı, hava sirkülasyonu sağlanmalıdır. Kullanılan aletler, şırıngalar, eldivenler sürekli değiştirilmelidir. Bu tür ortamlarda galoş, bone kullanılmalıdır. Poliklinikler de müşteriler için bekleme salonları oluşturulmalıdır. Ortam hafif müzik ile müşterilerin sıkılması, eğlenceli zaman geçirmesi sağlanabilir. Polikliniklerdeki ışıklandırma dolgu işlemine göre ayarlanabilir nitelikte olmalı, yetersiz görüldüğü durumlarda ek sistemler ile aydınlatma sağlanmalıdır.

Dolgu işlemleri ülkemizde sonradan uygulanmaya başlanması sebebiyle gerekli hastalara gerekli bilgilendirme işlemleri yapılmalı, görülebilecek yan etkileri, riskleri önceden söylenerek yaşanabilecek korkunun, paniğin önüne geçilmelidir. Dolgu işlemlerini yaptıranların sayısı yabancı ülkelerde her geçen gün artmaktadır, ülkemizin sınırlarını da aşmış pek çok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Özellikle ankara gibi büyük şehirlerde kadınların yorucu işlerden dolayı yıpranmasıyla yüzlerinde oluşan yorgunluk belirtileri, görüntülerini olumsuz etkilemektedir. Bu durumdan rahatsız olan kadınlar, daha genç, daha dinamik, daha bakımlı olmak için yeni alternatifler arasında dolguyu da eklemişlerdir. Her kadın canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Günümüz teknolojisi ile artık bu mümkündür. Kullanılan aletler, farklı ülkelerden getirilen tıbbi yöntemler kadınların korkulu rüyası olan yaşlanma belirtilerini ciltten silmek artık çok kolaydır.